اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون چطور انجام می شود ؟

اتصال هارد اکسترنال

اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون چطور انجام می شود ؟

هارد اکسترنال در واقع قطعه ای است همانند هارد اینترنالی که در کامپیوتر و لپ تاپ وجود دارد، اما هارد اکسترنال دارای محفظه ای است که آن را پوشش میدهد و همچنین به وسیله یک کابل usb به دستگاه هایی دیگر مانند کامپیوتر و لپتاپ وصل میشود. اما هارد اکسترنال را میتواند به تلویزیون و دستگاه های دیجیتال نیز وصل کرد، که در مواردی اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون با مشکل مواجه است و تلویزیون هارد را نمیخواند. شما ممکن است بخواهید اطلاعات هارد خود را روی مانیتور بزرگ تلویزیون تماشا کنید یا ممکن است بخواهید برنامه های در حال پخش تلویزیون را ضبط کنید تا در فرصت مناسب به آنها دسترسی داشته باشید. در اینجا سعی کرده ایم تا جای ممکن به مشکلات اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون بپردازیم.

علل عدم اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

وقتی با مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط تلویزیون مواجه شدید، ابتدا باید تلوزیون خود را از این نظر که دارای قابلیت پشتیبانی هارد و فلش هست یا نه بررسی نمایید برای آگاهی از آن دفترچه راهنمای تلویزیون را بخوانید یا به صورت آنلاین مشخصات تلوزیون را مرور نمایید. گاهی ممکن است علت متصل نشدن هارد اکسترنال به تلویزیون همین باشد.

در قدم بعدی باید مطمئن شوید که هارد رمز گذاری نشده است. برای این کار قبل از اتصال هارد اکسترنال ، آن را به کامپیوتر وصل کنید و رمز را بردارید. زیرا رمز هارد را نمیتوان در تلویزیون باز کرد.
کابل را بررسی کنید و پورت درست را انتخاب نمایید در اتصال هارد باید پورتی که دارای علامت HDD REC است را انتخاب نمایید.
و مهم ترین نکته در مشکل اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون این است که باید MBR هارد را تغییر دهید. یعنی اگر MBR هارد در حالت GPT است باید آن را به حالت Basic در آورید.
در هنگام انجام این تغییر حالت MBR ممکن است اطلاعات هارد از بین بروند. برای جلوگیری از این اتفاق باید از نرم افزار Mini Tool استفاده کنید. البته بهتر است حتی بعد از استفاده از این برنامه هم از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
یکی از علل دیگری که چرا تلویزیون هارد اکسترنال را نمیخواند، این است که فرمت فایل ها مناسب نیست.

برای اینکه فرمت مناسب را انتخاب کنید ابتدا از فایل هایتان یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، یعنی در واقع اطلاعات را به طور کامل از روی هارد اکسترنال بردارید. سپس هارد را به کامپیوتر وصل نمایید و با راست کلیک بر روی درایو و انتخاب گزینه فرمت، به منوی file system بروید و در آنجا فرمت FAT32 را انتخاب کنید و منتظر بمانید که تغییر فرمت انجام شود. سپس مجددا اطلاعات را بر روی هارد بریزید. بعد از این مراحل اتصال هارد موفقیت آمیز خواهد بود.

اتصال هارد به گوشی

آموزش اتصال هارد اکسترنال به گوشی

معمولا فلش ها را به راحتی به توان به گوشی موبایل متصل کرد اما اتصال هارد اکسترنال به گوشی تفاوت هایی با فلش و اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون دارد که به نکات و جزییات اتصال آن به گوشی میپردازیم.
در اتصال هارد اکسترنال به گوشی اولین نکته این است که هارد اکسترنال بهتر است آداپتور دار باشد زیرا گوشی موبایل در مواردی مخصوصا اگر به مرور باتری آن ضعیف شده باشد، قادر به تامین انرژی برای قطعات هارد و به کار انداختن آنها نیست.
اگر هارد اکسترنال شما فاقد آداپتور است میتوانید به وسیله یک پاور بانک و یک کابل USB Y انرژی لازم برای آن را فراهم کنید.

نکته دیگر این است که باید فرمت هارد اکسترنال را تغییر دهید برای این کار باید طبق آموزشی در قسمت اتصال هارد به تلویزیون داده شد عمل شود، تنها باید فرمت را بر روی exFAT قرار دهید.
کابلی که هارد اکسترنال را به گوشی متصل میکند کابل OTG نام دارد. که در حالت معمول و در صورت نبودن مشکلات اتصال میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

اتصال هارد اکسترنال به گیرنده دیجیتال

اتصال هارد اکسترنال به گیرنده دیجیتال چگونه است؟

برای رفع این مشکل نیز باید در ابتدا تمام مراحل بالا را اجرا نمایید. یکی از مشکلات اتصال هارد اکسترنال به TV و دستگاه دیجیتال این است که حافظه هارد سنگین باشد و اطلاعات زیادی بر روی قرار گرفته باشد. میزان این سنگینی نسبی ست برای اطلاع از اینکه حدکثر میزان سایز پارتیشن هارد برای اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون و گیرنده دیجیتال چقدر است، باید به دفترچه راهنما تلویزیون و دستگاه دیجیتال مراجعه کنید.

نکته دیگر این است که در مواردی ولتاژی که در پورت دستگاه دیجیتال یا تلوزیون وجود دارد به اندازه کافی زیاد نیست و نمیتواند برق کافی را به هارد اکسترنال برساند. در این جا ممکن است اتصال هارد به تلویزیون و دستگاه دیجیتال صورت نگیرد، یا اگر راه اندازی شود امکان دارد که هارد در معرض خطر قرار گیرد. یا هنگام پیمایش صفحه متوجه شوید بخش زیادی از اطلاعات هارد نمایش داده نمیشود. اگر ولتاژ درون پورت پایین است باید از هاردهای آداپتور برای اتصال استفاده شود.

تکنیک اتصال هارد اینترنال به تلویزیون

برای اتصال هارد اینترنال به تلویزیون یا کامپیوتر و .. یا اتصال هارد کامپیوتر به تلویزیون باید در ابتدا بتوانید هارد اینترنال را به هارد اکسترنال تبدیل کنید. برای این کار روش های متفاوتی وجود دارد و مبحثی گسترده است. بعضی روش های تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال، سخت و پرخطر هستند و مشکلاتی ایجاد میکنند. بهترین و ساده ترین راه برای این کار تهیه کردن یک باکس مخصوص است که باکس هارد نامیده میشود و هارد اینترنال درون آن قرار میگیرد. این باکس ها کار شما را آسان میکنند. حال برای اتصال آن میتوانید از روشهای بالا برای اتصال به تلویزیون استفاده کنید.

 نحوه اتصال هارد به تلویزیون سامسونگ

آموزش نحوه اتصال هارد به تلویزیون سامسونگ

برای اطلاع از تمامی نکات و مراحل اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون سامسونگ تیتر اول و دوم این مقاله کافی ست. یعنی تلویزیون سامسونگ نیز با چالش های اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون های دیگر مواجه است. تنها نکته ای که به طور ویژه باید به آن توجه کنید این است که مارک و مدل تلویزیون خود را به طور آنلاین در سایت شرکت سازنده آن جستجو کنید و از میزان ولتاژ جاری در پورت ها و اطلاعات دیگر با خبر شوید. همچنین دفترچه را بررسی نمایید.

نکته دیگری که در انجام این کار وجود دارد این است که تلویزیون سامسونگ دارای قابلیت YOU VIEW میباشد و اگر این قابلیت را در تلویزیون فعال کرده باشید نمیتوانید از HDDRC  و همچنین SATELLITE تلویزیون استفاده نمایید. همچنین می توانید راهنمای خرید هارد اکسترنال را برای انتخاب بهترین هارد مطالعه کنید.

امتیاز شما به این نوشته

نظرات (1)

mmtx

ممنون مفید و کاربردی بود

پیگیری سفارش
لیست مقایسه