تمیز نگه داشتن لپ تاپ

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با چند راهکار ساده

تمیز نگه داشتن لپ تاپ یکی از راه های آسان و کم دردسر برای محافظت از لپ تاپ در برابر گرد و غبار و کثیفی ها و به دنبال آن، فرسودگی قطعات و اجزای سیستم است. همیشه قبل از هرچیز مطمئن شوید که لپ تاپ خود را خاموش کرده و آن را از هر منبع تغذیه قبل از شروع تمیز کردن جدا کرده اید. در صورت امکان، بهتر است باتری را نیز از ان جدا کنید.

laptop clean

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را تمیز کنیم؟

1. گردگیری سطح لپ تاپ را با پارچه ای نرم و لطیف انجام دهید. پارچه را تا کنید و آن را به آرامی روی عرض صفحه کلید و صفحه نمایش بکشید. میتوانید صفحه نمایش را با دست دیگر خود نگه دارید تا در حین تمیز کردن آن حرکت نکند.
نکته: گردگیری را با فشار زیاد انجام ندهید چون ممکن است به صفحه نمایش خود آسیب بزنید.
2. از یک اسفنج مرطوب برای کثیفی و آهک استفاده کنید. یک اسفنج تمیز را با اب یا محلول تمیزکننده مرطوب کنید، سپس آن را فشار دهید تا خشک شود. به جای آب شیر، می توانید از آب خالص یا مقطر استفاده کنید که موجب بجا ماندن مواد معدنی روی لپ تاپ می شود. . صفحه را به آرامی پاک کنید و از ساییدن ان خودداری کنید.
3. نکته: می توانید از یک پاک کننده از قبل مرطوب شده مانند دستمال مرطوب استفاده کنید. فقط دقت کنید حاوی مواد پاک کننده قوی مانند آمونیاک یا سفید کننده نباشد که به صفحه شما آسیب برساند.
نکته: آب می تواند روی لپ تاپ شما ریخته شود و به اجزای داخلی آسیب برساند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اب اضافی پارچه و اسفنج گرفته شده باشد.

تمیز نگه داشتن لپ تاپ

تمیز کردن صفحه نمایش، باید از اسپری تمیزکننده ی لپ تاپ استفاده کنید. به شدت از استفاده ی تمیزکننده ی شیشه خودداری کنید. این تمیزکننده ها حاوی امونیاک هستند و می توانند به صفحه نمایش اسیب برسانند.

تمیز نگه داشتن لپ تاپ با پاک کردن صفحه کلید

یکی دیگر از روش های تمیز نگه داشتن لپ تاپ ، تمیزی کردن صفحه کلید است. جایی که در طول روز بیشتر از هر جایی با آن سر و کار داریم و مستعد آلودگی است. از طرفین لپ تاپ خود را بگیرید و در حالی که صفحه باز است آن را وارونه کنید. دستگاه را به آرامی تکان دهید تا ذرات ریز و درشت از لایه های صفحه کلید خارج شوند. میتوانید از مداد پاک کن برای از بین بردن جرم حاصل از انگشتانتان که روی کلیدها ایجاد شده، استفاده کنید. برای تمیز کردن فضای بین کلیدها میتوانید از گوش پاکنی که دارای مقداری الکل است، بصورت ملایم استفاده کنید.

شستن لپ تاپ

تمیزکردن لپ تاپ

بعد از این مراحل، برای زدودن ذرات حاصل از مداد پاک کن و ذرات موجود در فضای بین کلیدها میتوانید از جاروبرقی استفاده کنید. برای تمیز کردن فن لپ تاب و گردگیری ان، میتوانید از سشوار استفاده کنید و برای لک های سخت تر، از گوش پاکن اغشته به اسپری تمیزکننده استفاده کنید.

چگونه زیر دکمه های لپ تاپ را تمیز کنیم؟

در صورتی که شیوه ی دراوردن کلیدها و جاگذاری انها را میدانید، میتوانید انها را در بیاورید و با کمک گوش پاکن اغشته به محلول پاک کننده، زیر دکمه ها را تمیز کنید.

تمیزکردن کیبورد لپ تاپ

تمیزکردن دکمه کیبورد

برق انداختن لپ تاپ

برای برق انداختن لپ تاپ، یک محلول شامل اب اشامیدنی و چند قطره مایع ظرفشویی درست کنید و اسفنج را با محلول کمی خیس کنید و بصورت ملایم بدنه را تمیز کنید. دقت کنید که اب اضافی اسفنج باید به خوبی گرفته شود. اگر کیس لپ تاپ شما دارای درز و شکاف است، ممکن است خاک و زباله جمع کنند. گوش پاکن را در محلول پاکسازی تان قرار دهید. حتماً دقت کنید که گوش پاکن نیز مانند اسفنج خیلی مرطوب نباشد. برای جلوگیری از جذب رطوبت توسط لپ تاپ، حین تمیز کردن از فشار بسیار ملایم استفاده کنید.

برق انداختن لپ تاپ

تمیزی لپ تاپ ها

منبع : wikhow

امتیاز شما به این نوشته

مطالب پیشنهادی